pátek 17. května 2013

DIY blok POST-IT


Dnešním DIY pokračujeme ve výrobě deníčků a zápisníků - OLINKA pro nás má návod na výrobu luxusního Post-it bločku - a budete nadšení! Olinka mi dokonce jednu z těchto tužtiček darovala, takže to určitě vyzkouším :)

bloček POST-ITPřed týdnem vám Lucia představila kabátek pro zápisník a ve mně hrklo : taky jsem nachystala nový přebal, vybrala jsem ale bloček POST-IT :) Bločků jsem oblékla již opravdu hodně, je to milá pozornost pro jakoukoliv příležitost, vždy udělaly radost…Tentokrát jsem chtěla vyzkoušet nová razítka z kolekce Lynne Perrella a zároveň využít krátké tužky, které jsem dostala na srazu v Liberci. 

Dozdobit si můžeme jakýkoliv bloček či zápisník a moc toho nebude potřeba.

Nachystáme si:

 • čtvrtku nebo karton na přebal
 • tužku
 • pravítko
 • nůžky
 • řezačku
 • oboustrannou lepící pásku
 • kancelářský papír na nákres

Můj bloček má rozměry 7,5 x 7,5 cm, je dobré, aby přebal malinko přesahoval, počítala jsem tedy se čtvercem 8 x8 cm. Tloušťka je 1 cm, změřila jsem si obvod tužky a připočetla dalších 2,5 cm. Je na vás, s jakým rozměrem budete pracovat vy, ale určitě doporučuji zhotovit si nákres a zkusit si složení papírové objímky tužky.Následně si vyřízneme tvar z kartonu, naohýbáme dle nákresu a postupně slepíme.


     

Zadní plochou bločku vlepíme do připraveného korpusu a můžeme se rozhodnout pro vrchní zdobení - tisk, horké embossování, scrapbookový papír, kytičky, knoflíčkyPro vrchní úpravu jsem si zvolila techniku, která mne v poslední době hodně baví. Razítko jsem otiskla na tissue papír:Při vybarvování se postupuje podobně jako při podmalbě na sklo: začínáme na rubové straně akrylovými barvami detailem na obličeji, vybarvíme vše bílé a následně všechny plochyjako první vždy ty části, které se jeví na lícové straně jako ty vrchní. Po zaschnutí (urychlíme horkovzdušnou pistolí) přetřeme vše bílou, to kvůli kontrastu, až umístíme na tmavý podklad. Z lícové strany obarvíme pozadí, případně místa, která se nám jeví jako málo výrazná.Motiv jsem přilepila akrylovým gelem, dá se použít i lepidlo-lak na ubrouskovou techniku. Dozdobila jsem kamínky a lepící páskou s motivem zipu.2 komentáře:

 1. Aaaaa, další povedená "drobnost" - ve Tvém podání malé mistrovské dílo! ;) PS: Krásně intenzivní barvy.

  OdpovědětSmazat
 2. To je úžasné, jako vše od Olinky. :-)

  OdpovědětSmazat

Pin It button on image hover