pátek 2. května 2014

DIY interkativní okénko

SILVIE má pro nás návod na interaktivní přáníčko - takže pokud budete mít o víkendu čas na tvoření, určitě si to vyzkoušejte :)

PŘÁNÍ S INTERAKTIVNÍM OKÝNKEM


Já mám pro vás dneska návod na takovou malou vychytávku. Nevím jak vy, ale já mám strašně ráda, když se dá něco vysunovat, odklápět, hýbat. Prostě když se v mém scrapbooku objeví nějaká interakce.

Tenhle návod na posouvací okýnko je možná trochu technicky složitější, ale věřím, že se vám to všem bude tak líbit, že to vyzkoušíte a pochlubíte se u nás v galerii.

Napoprvé vám radím - udělejte si nejdřív jen maketu z bílých papírů, aby jste věděli, jak vám to všechno vyjde a na co si dát pozor. Já to dělala teď po dlouhé době a taky se mi pár věcí úplně nepovedlo.

Princip je vlastně jednoduchý. Dvě části přáníčka jsou k sobě přidělané něčím vyšším (např. pěnovou páskou) a ve vrchní čtvrtce je okýnko, pod kterým je schována výsuvná část se zarážkou (to aby nešla vysunout úplně).

Použila jsem to kdysi do mého scrapbookového diáře, s fotkama na každé straně, a při prohlížení to má pořád úspěch.


Pro tento návod jsem zvolila přáníčko, kde je na vysouvací kartěnapsaný text, ale určitě vymyslíte spoustu dalších způsobů, jak to využít.

Nejdřív jsem si nachystala nákres s rozměry. Do vrchní čtvrtky jsem vyřízla otvor a pak jsem si nachystala posouvací kartu. Musí mít zarážku, která je trochu větší než samotný formát, pak místo na dvě okna, a nezapomeňte na část, za kterou se má tahat. Aby byla dost dlouhá a přesahovala.


Vystřiženou kartu pak přiložíte zespodu na čtvrtku s vyřezaným otvorem. Dále přilepíte kousky kartonu, které budou určovat, kudy se karta bude posouvat. Nedoporučuju vám pěnovou pásky, protože papír by se přilepovat na hrany. Zkuste si kartou posunout, aby jste si ten karton nenalepili někam, kde by vadil pohybu.


Na kartu nalepte fotky, nebo napište vzkaz a pak už jen čtvrtku s vloženou kartou přilepíte na podklad, dozdobíte a můžete si hrát!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Pin It button on image hover