úterý 12. ledna 2016

CARDMAKING day


Ako zmeniť smer jazdy pečiatke
Valeria

Prajem vám všetkým krásny deň,
dnes som si pre vás pripravila špeciálnu techniku, ktorú môžete využiť pri tvorení valentínskych pohľadníc. Naučíme sa ako zmeniť smer pečiatky. Niekedy si kúpite set pečiatok, pri ktorých túto techniku nepotrebujete, lebo všetko je tak ako má byť. Príkladom sú tieto sloníky. Existuje však veľa pečiatkových setov, kde máte len jeden hlavný smer jazdy :) Ako vidíte všetky včielky lietajú jedným smerom. 


Môžeme zmeniť smer ich letu, ale budeme potrebovať niekoľko dôležitých pomôcok:
1. na zvýraznenie opečiatkovaného obrázka potrebujete čiernu fixu. Najideálnejšia je veľkosť 0,3.
2. Budete potrebovať veľkú pečiatku, ktorá bude veľkosťou postačovať veľkosti obrázku.
 Vybranú pečiatku nepoužívame klasickým spôsobom, ale naopak. Jednoducho všetko v tomto návode je naopak :) Pečiatku pripevníme na blok peknou stranou, potrebujeme len plochú zadnú stranu.
 


Keď máme všetko pripravené, konečne sa môžeme pustiť do pečiatkovania.Nanesieme farbu na včielku. Nepečiatkujeme na papier, ale na plochú stranu druhej pečiatky. 


Pri tomto úkone treba byť opatrný, pretože tieto povrchy sú mimoriadne klzké. Väčšinou si to párkrát pred tým vyskúšam na nečisto, kým opečiatkujem finálny papier. Ako vidíte na obrázku, na pečiatke máme odtlačok včielky, ktorým následne opečiatkujeme papier.    Podarilo sa nám zmeniť smer jazdy :) Odtlačok je vždy nejasný, preto musíte linky zvýrazniť fixou. 
  

 
Vymyslela som ešte jeden spôsob. Vysekajte alebo vystrihnite si kruh z penovej gumy, ktorú prilepíte na akrylový blok. Postup je rovnaký ako v predchádzajúcom prípade. Opečiatkujete ružovú gumu, ktorou následne opečiatkujete papier.Výhodou tohto spôsobu je, že guma nie je taká klzká ako polymérová pečiatka. Vo finálne dostanete presnejší  a jasnejší odtlačok. Nevýhodou je, že nevidíte úplne presne kam pečiatkujete. Podobná situácia ako pri používaní penových pečiatok.  Skúste vyskúšať a uvidíte, čo vám bude viac vyhovovať. Chcela by som vám prezentovať finálnu pohľadnicu vytvorenú touto technikou.
 

Napokon som v poslednej chvíli tú včielku aj vymaľovala :)
  

Prajem vám krásny zvyšok dňa a teším sa na vaše výtvory.

15 komentářů:

 1. pomoooooc:) ty jsi proste pranickovy expert! mam se co ucit!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je geniální a zrovna nedávno jsem si říkala, že je blbé, že mám právě razítko jedním směrem a potřebovala jsem ho na druhou stranu - takže moc děkuji za super návod. Verča Sembolová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vierka tak to sa velmi tesim ze vam moj navod padol vhod :) Dakujem

   Vymazat
 3. Valika, to je pecka! A úžasne napísané, hlavne výrok "zmeníme smer jazdy" ;-) Skvelý článok ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dakujem :) snazila som sa byt vtipna tak som rada ze ta to pobavilo ;)

   Vymazat
 4. Tuto situaci už jsem taky nekolikrát řešila,ale nikdy moje řešení nebylo tak jednoduché,rychlé a přesné.Velké díky,při nejbližší příležitosti vyzkouším.

  OdpovědětVymazat
 5. skvělý trik! Určitě někdy vyzkouším!

  OdpovědětVymazat
 6. Úžasný návod. Jsem zvědavá jak to dopadne až ho vyzkouším

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover