středa 13. dubna 2016

Personalizované obliečky / VALIKA

Prajem vám všetkým krásny deň,
pred niekoľkými mesiacmi sme sa s mojím Vilom opäť presťahovali. Po niekoľkých rokoch sme potrebovali zmenu. Ako to býva zvykom tak sme si kúpili aj nový gauč a moje obliečky z predchádzajúceho bytu mi farebne nevyhovovali, preto som sa rozhodla vytvoriť si vlastné.Čo budete potrebovať ?
- obliečky na vankúš
- šablóny
- hubku na nanášanie farby
- farby na textil
- kartón


Najdôležitejšie je chrániť si vnútro obliečky preto vždy použite kartón. Inak vám farba presiakne na druhú stranu obliečky / tašky / látky .


Prvýkrát som vyskúšala tieto samolepiace šablóny a bola som spokojná. Dôležité bolo chrániť látku preto som použila aj Masking tape / Maliarsku pásku a farbu nanášala prostredníctvom hubky na makeup.


Potom som vyskúšala aj fixy na textil. Bolo to oveľa rýchlejšie ako používať klasické farby   


... preto som aj na poslednej obliečke využila už len fixy.


Farebne som sa snažila prispôsobiť nielen farbe sedačky, ale aj obrazu nad ňou.


Takýto spôsob zariadzovania má viacero výhod, napr.:
* lacné obliečky - Nebudem vám klamať, nevedela som ako to dopadne preto som si kúpila len lacné obliečky v sekáči ( 40 centov za kus :-) )
* neustála zmena vzhľadu podľa zmeny nálad  - Celkovo som spokojná, Vilo mi dovolil nechať to na gauči, ale mne chýba ružová a tyrkysová tak si to možno ešte zopakujem a po čase opäť vymením


A keď vymením, tak vám o tom opäť napíšem v tejto rubrike ;)

10 komentářů:

 1. Vali, to je Masaker! :) A ty polstarky to je skoro jako 30-tka - muj oblibeny format. A tvuj design je bozi! diky za tip!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alonka ♥ ty si zlatíčko :) áno je to iný typ layoutu ;) teším sa na tvoj výtvor. určite to bude super

   Smazat
 2. Moc se ti to povedlo! Super šablona. Já s dcerkama taky využívám šablony, ale i razítka a tvoříme si vlastní trička. Používáme buď barvy na textil s houbičkou, nebo i foukací fixy na textil. Naposledy jsem použila i řezačku a nažehlila výřez. Taky bomba :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dakujem ale vy ste uplne ina liga :) same skvele napady. baby sa musia tesit ♥

   Smazat
  2. No baví je to moc, až před nimi toto téma raději moc nezmiňuji, dokud nemám zásobu triček. Teď zrovna jsem připravena, ale chtěla bych ještě někde sehnat zlatou na textil...:)

   Smazat
  3. :D super takže úplne po mamičke. o zlatej na textil som ešte nepočula. ak náhodou nájdete, budem rada ak sa podelíte o info ;)

   Smazat
  4. našla jsem, je zlatá barva na textil I-zink a i nějaká ve spreji, dnes možná konečně koupím...;)

   Smazat
  5. tak ja na tu zlatu budem striehnut tiež :)

   Smazat
 3. Super, Valika. O spojení textilu, šablon a farbičiek už dlouho snívam, ale zatiaľ som sa neodhodlala, ale teraz už to asi skúsim! ☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Janka super. určite vyskúšaj , je to veľká zábava :)

   Smazat

Pin It button on image hover