sobota 28. ledna 2017

EXTRA KIT projekty

Januárový Extra Kit
VALIKA
Prajem vám všetkým krásny deň, 

v dnešnom článku by som vám chcela ukázať využitie prvého Extra kitu v mojom novom diári. V pravidelnej rubrike Planner Day ste už videli veľa inšpiratívnych článkov a toto je ďalší príklad ako využiť váš diár a nájsť spôsob, ktorý vám bude vyhovovať na 100 %. Taktiež som si objednala rôzne doplnky z e-shopu tak ich uvidíte naživo a v akcii :)
Najviac sa mi na mojom diári páči ten rozdiel. Aký je elegantný a rezervovaný, keď je zatvorený ...
... a potom tie vzory a farby a textúry, keď je otvorený :) 

Fóliovákvetovaná štvrtka so zlatými akcentmi od našej milovanej Paige bola taká krásna, že som ju nedokázala len tak rozstrihať. Avšak veľmi sa mi páči na prvej strane. Hneď druhú stranu som si pripravila z papiera od Heidi Swapp, na ktorú som si napísala plány pre tento rok. Ani sa nesnažím nazvať ich predsavzatia :)


Hneď za ním mám vložený rozdeľovač z dielne Webster´s Pages s príznačným názvom -Just Begin / Tak teda začni. V súvislosti s mojimi falošnými predsavzatiami mi to prišlo celkom vtipné. Rozmerovo aj dierkovo pasovali rozdeľovače perfektne.
Otočením strany sa dostávame k prvému mesiacu. Na Vianoce som si od Ferka a Kamilky popýtala tieto mesačné rozdeľovače. Jeden mesiac na dvoch stranách je presne to čo mi pri plánovaní vyhovuje a čo využívam už nejaký ten rok. Len predtým to bol obyčajný zošit a nie takáto drahá a luxusná záležitosť :) Rozhodla som sa pre kolekciu POSH - páčia sa mi farby aj citáty. Jediná vec, ktorá mi vadí je December, ale ten niečím prelepím.
A toto je môj mesiac v skratke. Nie je tam všetko, od fotenia som ešte veľa vecí dopísala. Je tam však všetko podstatné. 
Rozdeľovače nie sú označené číslami, ale to vyriešite so samolepkami z kitu. Dostanete dostatok nálepiek až na 10 mesiacov. Ja som sa však pomýlila , takže len 9.
 
Ešte vás chcem upozorniť, že rozdeľovače využívajú americký typ kalendára a začínajú nedeľou. Zistila som, že mi to totálne nevyhovuje. Tento problém som už vyriešila a keby vás zaujímalo ako tak napíšte do komentárov. Môžem o tom niekedy napísať. Lepenie tých malých čísiel bol super relax. Už mám nalepený aj marec a keby som sa zámerne nestopla tak by som nalepila celých 9 mesiacov za jeden večer.
Z kitu som využila každú jednu vec. Krásny motýlik slúži ako ozdoba a flitre majú nádherný odtieň. Musím zistiť od dievčat detaily a doplniť zásoby. 
Inak sticky notes sú navrhnuté tak, aby ste si ich vymaľovali.

V kite dostanete ešte aj tieto mini samolepiace bločky. Pozn.: Aj veci od Prima pasujú do Simple stories.
Pomaly ale isto sa mesiac blíži ku koncu a tam ma čakajú transparentné lesklé potlačené rozdeľovače od Heidi Swapp. Pozn. veci od Heidi totálne nepasujú do SS, ale dierovacie kliešte to istia. Možno ste prekvapené toľkou farebnosťou a vzormi, ale ja to mám rada. Pri pohľadniciach premýšľam veľa ... možno až príliš veľa a tento planner má byť relax. Zároveň je to miesto, kde môžem využiť všetky krásne vzory a papiere, ktoré mi do cardmakingu nepasujú alebo ich neviem využiť, pretože sú až príliš vzorované alebo farebné. Taktiež mojou prioritou bolo, aby môj planner nebol výstavnou skriňou kolekcie Posh od Simple Stories. Kto si to takto želá tak môže mať celý planner v jednom tóne a bude to pôsobiť krásne celistvo, ale toto určite nebol môj cieľ. 
V kite dostanete aj obálky. Ja už teraz viem čo do nej vložím, ale o tom potom na blogu Paperoamo ;)
 

Trochu som nevedela čo robiť s krásnymi známkami, tak som si aspoň jednu nalepila na zadnú stranu obálky, aby nebola taká smutná.

Zvyšné som zaradila k rôznym mesiacom a čakajú na svoju príležitosť.
 
Jeden z dôvodov prečo som sa rozhodla pre CP od SS bol fakt, že sa mi tam zmestia kapsy do albumu veľkosti 6 x 8 inch. Dierky treba poopraviť a sú aj trochu väčšie, ale mne to nevadí. Po minuloročných skúsenostiach s PL som si dala záväzok, že raz za mesiac by som to mohla dať a zrekapitulovať najväčšie udalosti daného mesiaca. 
 
 Január je v znamení dokonalého Page kitu.
Tie papiere sa mi páčia tak veľmi, že by som tam najradšej nič nevložila, ale musím :) 

Čísla na prednej strane potrebovali viac kontrastu, preto som ich obkreslila fixkou.
 
A toto je môj január v skratke.
 

Ak chcete, tak váš diár môže byť vašim denníkom alebo týždenníkom. Môj planner však bude slúžiť na spisovanie nápadov a mojím hlavným cieľom je, aby som nemala 4 zápisníky a dôležité nápady, ktoré zmenia svet (minimálne ten môj :)) nemala počmárané na kúskoch papiera všade po stole a rozhádzané po byte. Takže v cene môjho diára bola aj sada s rôznymi stranami na písanie to-do listov, zoznamov a želaní. Začiatok tejto sekcie mi pripomína krásna spinka z kitu.
 
Súčasťou môjho vianočného darčeka bola aj sada na plánovanie s obyčajnými stranami, kde si budem môcť písať spomínané plány a nápady. Takto som si označila oddelenie venované nápadom pre blog PA. Naľavo vidíte náplne od Webster´s Pages. V sade ich nie je veľa, ale sú krásne :) 

Priehľadné potlačené acetate a vellumové papiere sú mojou slabosťou. Tieto malé formáty z kitu slúžia ako skvelý doplnok do vášho diára alebo albumu. Doplnila som ho penovými samolepkami z tejto sady. Pri kúpe týchto samolepiek som si nebola 100% istá , kde ich využijem ale musela som ich mať. Veď to poznáte. Veľmi sa teším, že som našla super využitie a ešte si môžem vyrobiť 2 takéto záložky. 
 
 
Súčasťou diára je aj strašný prívesok. Ten som okamžite nahradila touto úžasnosťou, ktorá bola súčasťou Februárového / ÚnorovéhoSimple Kitu a je ešte stále dostupný ;)
Keď sme si prešli vnútro, tak sa ešte môžeme pristaviť pri obale.Pôvodne som chcela vrecká na obale nechať prázdne, ale nádhernosti z kitu tam pasujú dokonale. 
 
Lepiace vzorované bločky majú nádherné zlaté detaily a klipy sú v módnej farbe tzv. rose gold (cítim v kostiach, že to bude nový hit tohto roku).
 
Hlavnou súčasťou sú však pečiatky z dielne Paperoamo. Zhodou okolností sú obe dostupné a nájdete ich tu a tu.
Poslednou vecou z kitu je pero resp. fixka. Nielenže je krásna, ale aj super píše. Páči sa mi, že to nie je klasické guľôčkové alebo gélové pero, ale tenká dobre píšuca fixka.
 
Až teraz to je všetko :) Podelila som sa o všetky moje doterajšie skúsenosti so zakladaním plannera aj s kúpou príslušenstva. Verím, že sa vám extra kit páčil tak ako mne :)

7 komentářů:

 1. Vali, super článok, Tvoja energia a nadšenie ma dostali! :-) Nie, ja som diárová konzerva - mám ho len ako podklad pre PL a na suché zapisovanie nutných úloh - ale Tvoj na mňa volá - aj Ty by si mohla mať takéhoto kamoša! :-)))

  OdpovědětVymazat
 2. pripisuji ti medaili ... za cisternu krasnych fotek, spoustu povidani a paradni diar :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nie je to dokonalost ako ten tvoj ale naozaj sa z neho tesim. mozno viac nez som ocakavala :)))

   Vymazat
 3. Po tomto članku začínam mat pocit, že aj ja sa dám na diár alebo ho minimalne niekomu kupim ako darček aj s príslušenstvom a odkazom na tuto stranku a tento príspevok 🌸

  OdpovědětVymazat
 4. :-D ja som už prepadla diárom vlani, ale veru chcelo by to doplniť nejaké tie záložky a kapsičky. krásny článok, ďakujem :o)

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover