úterý 19. září 2017

SCRAPBOOKING LAYOUT návod

JANA V.
Pro tuto rubriku jsem byla zvyklá si pro vás obvykle vymyslet nějakou specialitku , protože když už dělám ten clean&simple, tak ať ty návody o něčem jsou, že. Tento měsíc jsem si ale dlouze lámala hlavu a došla k závěru, že nebude od věci vám naopak ukázat stránku maximálně jednoduchou, kterou zvládnete rychle a bez velkého přemýšlení. Ráda bych tím povzbudila i ty, kteří dělají jen klasický Project life, protože dnes použijeme pro náš layout právě PL kartičky. Můžete tak stránku snadno propojit a sladit se zbytkem alba a ještě jej oživíte o klasický layout s jednoduchoučkou kompozicí. Dnešní příspěvek tedy berte spíš jako inspiraci než jako návod, protože k postupu opravdu nebylo co fotit.

 Inspirovala jsem se stránkou od Janine Langer:


Kromě 4*6“ fotografie jsem použila (na fotce není vše..)
 
- kartičku z kolekce Superhrdinové
- kartičku z kolekce První rok
- čtvrtku z kolekce Cool kid od Crate paper - koženkovou samolepku kytičky z kolekce Dream on od Pinkfresh studio
- dřevené srdíčko od Pinkfresh studio
- kousek provázku od Garn&Mehr
- průchodku (eyelet)
- samolepky „můj tatínek“, „moje maminka“ a „rodina“ z Creative kitu duben 2016
- chipboard „Jsme super“ z Creative kitu červenec 2016
- štítky z Creative kitu červen 2016
První kartičku z kolekce Superhrdinové jsem si vybrala kvůli tyrkysovým proužkům, protože střed měl zůstat zakrytý. Líbil se mi ale i její nápis „Až vyrostu, chci být SUPERHRDINOU“, tak jsem jej opatrně vystřihla a schovala na později, až u syna toto období propukne. Na střed kartičky jsem našila bílou čtvrtku a doplnila malým shlukem chipboardu, větvičky, samolepky a enamelky. 
 
Na druhé kartičce už jsem nápis „tohle je štěstí“ rozhodně chtěla ponechat. Abych jí jen jemně dozdobila, nápis jsem obšila na stroji. Kartičku jsem dále orazila průchodkou a doplnila provázkem a drobným dřevěným srdíčkem.


Obě kartičky spolu s fotkou jsou nalepené na bílé čtvrtce, která je našitá na vzorované čtvrtce. Pro dozdobení jsem použila oblíbené koženkové samolepky Pinkfresh studio, bombastickou šipku z červnového Extra kitu a různé ozdoby z loňských kitů.
 
Et voilá!

Určitě se k podobné kompozici zase někdy vrátím, protože je báječně univerzální a elegantní. Na podobném principu jen s jiným rozložením kartiček a fotek či jinými formáty je možné dosáhnout zase jiných výsledků. Taky jste si určitě všimli, že jsem hodně zalovila do starých kitů. Tak to si také zopakuju! Mám radost, když se využije starší materiál a barvy či hesla, která se mi dříve nehodily, nachází uplatnění:-) 

Lovíte také ve starých kitech a mícháte jejich obsah? A používáte kartičky také na klasické layouty?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pin It button on image hover