pondělí 22. února 2016

FOTOSTUDIO

Velké koláže 
Lucie


Tak jsem tu zase s něčím větším než obvykle, tentokrát s kolážemi velikosti A4. Ty malé koláže, tak akorát do kapsy 10x15cm, už umíte (a jestli ne, tak kuk SEM nebo SEM), pojďme si tedy zkusit velkou.


Líbí se mi, když v albu rozbiju tu jednotvárnost třicítkových kapes očas nějakým jiným rozměrem. Nejjednodušší je zařadit stránku A4. Ti, kdo tisknou doma, si ji jednodušše vytisknou a plastové kapsy A4 koupíte v každém papírnictví.


Takovouto stránku zařazuji vždy, když mám třeba hodně fotek z jednoho focení a chci je použít všechny, nebo třeba k zachycení nejaké sekvence (100 a jeden výraz ve tváři mimča).


Koláže dělám buď přímo v Picase (kterou používám i na organizaci fotek) nebo v PicMonkey. Vytvořím si čtvercovou koláž a pak přidám bílé okraje. Přidávám několikrát za sebou, až jsou dostatečně široké, tak abych fotku mohla oříznout na A4 a po stranách a dole měla dost bílého místa. Dole si nechávám místa více, protože přidávám text. To lze udělat také v obou těchto programech. Nakonec přidám ještě datum a místo, kde byly fotky pořízeny a šup do tiskárny.


Obr.1: Vybrat typ koláže. Pokud nenajdete přesně typ, který potřebujete, nevadí, prostě vyberte tu, co se vaší představě blíží nejvíce a přidejte do ní políčka (stačí přetáhnout fotku z lišty do koláže a utvoří se nové políčko), nebo smažte ty, co tam nechcete.
Obr.2: Rozmístit fotky do políček. Pro urychlení použít AUTO FILL. Poté dát EDIT a to nás přenese zpět do editoru.


Obr.3: Přidat okraje SIMPLE EDGE. Opakovat postup tak dlouho dokud nejsou okraje dostatečně široké.Obr.4: Oříznout fotku na velikost A4 - v pixelech je to 2480 x 3508 (nutno zadat ručně) a zatrhnout SCALE PHOTO. Oříznout tak, aby dole bylo více místa (tedy pokud chcete přidávat text).
A pak už jen dopsat, co je potřeba. Já píšu obyčejným písmem Times New Roman a nápis Everyday  je digitální razítko.


16 komentářů:

 1. Super nápad na oživení PL, taky si to dovedu představit, až budu dělat "výběr" pro H. :) .Děkuji :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc rado se stalo a ucite se pochlub az budes mit hotovo :)

   Smazat
 2. Luci, tvé PL je dokonalost, vzdychám nad každou stránkou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jeeee, dekuju moc! Se tu ted pod usmivam pod fousy :)

   Smazat
 3. Super návod ako aj finálny výsledok ;)

  OdpovědětSmazat
 4. Děkuji za návod. Super nápad na zpestření PL albíčka (Verča S.)

  OdpovědětSmazat
 5. Lucko, děkuji, přesně tohle jsem potřebovala 😊

  OdpovědětSmazat
 6. jakože A4 mezi velkými stránkami, tak to je báječné zpestření! a super návod, jak na to! musím si už pořídit tu tiskárnu, do kelu :D

  OdpovědětSmazat
 7. skvělý nápad, skvělý návod :)

  OdpovědětSmazat
 8. Super skvělé! Zrovna si chystám INSTA album a tohle rozložení bude super! Akorát mě dokáže vždy naštvat, že týden má sudý počet dnů :/

  OdpovědětSmazat

Pin It button on image hover