čtvrtek 24. září 2015

Technika by...VALERIA

PAPIEROVÁ INTARZIA
Valeria

Prajem vám všetkým krásny deň, 
dnes by som vám chcela predstaviť zaujímavú techniku. S Vilovou pomocou som jej dala vzletný a poetický názov Papierová intarzia. Anglicky sa volá inlaid die-cutting alebo sa využíva aj výraz in-lay die-cutting. Je to ďalší puzzle projekt, ktorým sa môžete zabaviť pri vytváraní vašich pohľadníc alebo layoutov. Ukážem vám niekoľko možností, pretože táto technika je fakt super :-) 

Čo budeme potrebovať ? 
- Big Shot 
- super vyrezávacie šablóny
- papiere kontrastných farieb
- obojstrannú lepiacu pásku
- zvyšky papierov v rôznych farbách, textúrach, vzoroch ... 

Základný postup


1. vyrežte si slovo/kvietok/čokoľvek zo základného papiera
2. odložte si všetky malé kúsočky , ktoré si za normálnych okolností ani nevšimnete :)
3. vyrežte si rovnaké slovo/kvietok/čokoľvek z kontrastného papiera 
4. nalepíme obojstrannú pásku na základný papier. Odporúčam lepiť na dreve alebo na inom nelepivom povrchu. Pokiaľ budete lepiť ako ja na papieri, tak sa vám páska cez škáry prilepí a mierne zničí vaše fotopozadie :) 
5. prilepíme si na základový papier kontrastný papierový výsek
6. dokončíme puzzle: do kontrastného papiera vložíme zvyšné kúsky skladačky v základnej farbe papiera

Takto to vyzerá vo finále ...


... a takto vyzerá finálna pohľadnica. Zo zvyšných materiálov som vytvorila vysačku. 


Existuje ešte jeden super spôsob ako využiť túto techniku a dodať vašim pohľadniciam perfektný 3D rozmer bez použitia penovej lepiacej pásky. Ako to dosiahneme ? 


1. Vyrežte si hello zo základného papiera a odložte si všetky malé kúsky. Vyrežte si hello aj z kontrastného papiera. Odporúčam aspon 4x, ja som chcela dosiahnuť super wau efekt tak som to vyrezala 7x a oplatilo sa :) 
2. budem pokračovať na mojom príklade, preto si zlepte 6 hello spolu. Aj keď nemám rada tekuté lepidlo, pri tejto technike sa mi veľmi osvedčilo.
3. Vložte do základného papiera aj posledné ružové hello  a  nakoniec prilepte super navrstvený vyrezaný ornament. Dúfam, že vás finálna pohľadnica presvedčí, aby ste si to vyskúšali aj vy :)Väčšina z nás trpí syndrómom "Nevyhodím ani kúsok papiera pokiaľ nemusím". Takto je to aj v tomto prípade. Využila som ružový papier, z ktorého som vysekala ružové výrezy a aj čierne hello. Nazvala by som to pokus o graffiti štýl :)


Teraz vám ukážem príklad ako zužitkovať zvyšky rôznych papierov - perleťový, trblietavý/glitrovaný, aj vzorovaný. Hodí sa naozaj všetko. Opäť ten povestný syndróm :-) Výhodou je, že si môžete vytvoriť viacero pohľadníc naraz. Zo zvyškov vždy vytvoríte nový & zaujímavý dizajn. Tento krát viete túto techniku využiť nielen v cardmakingu, ale je vhodná aj pre všetky PL maniačky :) Nezáväzne uverejnila Leuška veľmi podobný návod, ktorý si určite prečítajte, lebo je super. Projekt som už mala vytvorený a nemala som čas vytvárať nový. Beriem to z lepšej stránky - sme naladené na rovnakú vlnu a je to ďalší dôkaz, že túto techniku si proste musíte vyskúšať :)

Dúfam, že sa vám návod páčil.  Prajem krásne lepenie a vrstvenie :) 

6 komentářů:

 1. Vali super!!! Nápady létají vzduchem a ty jsi to zase pozvedla na jinou úroveň :-)

  OdpovědětVymazat
 2. kdyz jsem cetla ten zacatek, tak jsem se divila, kdeze se tohle vzalo :)))) krasne pohlednice!

  OdpovědětVymazat
 3. Valerie opět nezklamala;-) Jsi skvělá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danka dakujem ti !!! Si super. Velmi si vazim tvoje lajky a komentare ♥

   Vymazat

Pin It button on image hover