čtvrtek 22. září 2016

Technika měsíce

 LUCIA

Moje obľúbené vodové farby hrajú znova hlavnú rolu v ďalšom príspevku... Tentokrát vám ukážem, ako sa dopracovať k machuliam, ktoré vyzerajú a pôsobia prirodzene. Prirodzenejšie, ako keď sa ich snažíme namaľovať štetcom : ) Využitie je znova veľmi široké – od PL, cez scrapbookové layouty až k pohľadniciam či žurnálom...

Budeme teda potrebovať: vodové farby, štetec, vodu, papiere, celofánový obal (napr. od enameliek, pečiatok atď, prípadne aj euroobal)


Na celofánový (plastový) obal nanesieme farbu (jednu, viac farieb by sa zlialo do tmavej machule) a pridáme bohaté množstvo vody.Papier pritlačíme na obal. Keď viac pritlačíme, farba začne presvitať a uvidíme tak, kam až k okraju ide – môžeme tak regulovať veľkosť machule.


Machuľa : ) 

 
Z obalu zvyšná farba zíde ľahko papierovou vreckovou a môžeme skúšať iné farby, iné množstvo vody atď.Farebné machule sú hotové. Necháme ich vyschnúť a môžeme ich použiť pri tvorení.


Vodovky sú stále dosť v móde, ľahko si tak môžete vytvoriť napríklad vlastné project life kartičky a použiť ich ako pozadie, len tak – čisto ako farebný doplnok alebo môžete pridať text.


4 komentáře:

Pin It button on image hover