pátek 13. června 2014

DIY plastické listy

Další u úžasných OLINČINÝCH návodů Vás čeká v sérii DIY pátečních návodů. Až se budete chtít schovat před sluníčkem do chládku Vaší pracovny - víte co vyzkoušet!

AŽ SE PODZIM ZEPTÁ...


Nezbláznila jsem se, vždyť ještě ani léto oficiálně nezačalo, ale parafráze se nabízela k tématu dnešního návodu.Kytiček je na výběr všude dost, ale s lístky to již žádná sláva není. Můžeme je vyseknout raznicí nebo použít vyřezávací šablonu, ale pořád je to plochý tvar. Mám sice raznici, která vysekává i embossuje, ale často potřebuji listy různých tvarů či velikostí. Ukážu vám tedy, jak si vyrobit lístky plastické.


Pomůcky:
nepromokavá podložka
papírové utěrky
razítka s motivem listů
bílé lepidlo
štětec, nůžky
inkousty


Bílé lepidlo, třeba typu Herkules, si v kelímku zředíme vodou, od oka půl na půl. Na podložku si rozmístíme razítka a překryjeme několika vrstvami papírových utěrek (záleží na jejich tloušťce a také na tom, jak chcete mít ve výsledku listy silné). Já chtěla mít tenčí, dala jsem tři vrstvy. Plochým štětcem nanášíme zředěné lepidlo tupováním, abychom se dostali dobře do prohlubní. Necháme zaschnout.


Dále můžete nabarvit inkousty Adirondack, Distress, ale i akrylovými či akvarelovými barvami. Podle toho, jak barevně výrazný povrch potřebujete. 
Opět nechte zaschnout a nakonec vystřihněte podle okrajů. Listy mohou zůstat rovné, pokud ale ještě jednou přetřeme zředěným lepidlem a necháme zaschnout, povrch se nám lehce pokroutí a list působí přirozeným dojmem.

Tak co, vyzkoušíte si? Pochlubte se u nás v galerii…

5 komentářů:

 1. To je neskutečné, ty listy jsou jako živé. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. a mne sa veeeľmi páčia iba také biele... krásny tutoriál!

  OdpovědětVymazat
 3. Olinko bezva nápad...musím vyzkoušet...Míla Voborníková

  OdpovědětVymazat
 4. Prima listí - bílé i barevné. I když do podzimu je ještě daleko, chválím opadavělistový nápad. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Olinka je vazne kouzelnice! Nadhera a nenarocne! :)

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover