sobota 28. června 2014

PROJECT LIFE day

PAVLÍNA si pro nás dnes připravila návod na její krásnou kartičku z naší Project life pošty. Už příští týden vyhlásíme další kolo - a vy se můžete zapojit také :)

PROJECT LIFE KARTIČKA jako CHRASTIDLO

Když jsem do naší Project Life výměny vlastnoručně vyráběných kartiček nafotila tu svoji s průhledným okýnkem, slíbila jsem také návod, jak na ni. Tak tady je. Je to vlastně klasické chrastidlo, jak už ho mnozí znáte.

Na dvě kartičky - jednu s průhledným a jednu  spíš jen s průsvitným okýnkem 
budete potřebovat:


kovové šablony a Big Shot nebo větší raznici
kancelářskou eurosložku - vyberte úplně průhlednou, ne takovou tu matnou
vellum nebo "pauzák" - je míň průhledný než eurosložka
materiál na zdobení - flitry - nejlépe průhledné, různé drobnosti
užší oboustranná samolepící páska
nůžky

1. Kartičky spárujeme tak, jak mají vypadat hotové a obě najednou společně na Big Shotu vysekneme. 

2. Na všech čtyřech kartičkách oblepíme z vnitřní strany okraje výseku. Co nejblíž k okraji.
3. Z eurosložky a pauzáku si vystříhneme obdélníky tak velké, aby zakryly celý výsek. Na motýla jsem použila eurosložku. Bublina bude jen částečně průhledná, takže jsem použila pauzák. Z lepících pásek sejmeme krycí papír a nalepíme na všechny kartičky vystřižené obdélníky eurosložky nebo pauzáku.4. A lepíme další vrstvu :) Tentokrát jen na vnitřní stranu zadních kartiček. Na folie znovu nalepíme oboustrannou pásku. Znovu co nejblíž okraji. Snažíme se okraje oblepit co nejpečlivěji. Kdybysme to tady odbyli, tak by nám ozdoby, které budou uvnitř, mohly vypadnou. Na klasické chrastidlo se často používají 3D pásky, ale u PL kartiček to není vhodné. Zbytečně by nám pak stránku nafoukly.


5. Sejmeme krycí papírky z pásek, které jsme nalepili na spodní kartičky a do středu naaranžujeme ozdoby, které mají být uvnitř. V bublině mám štítky a jednoho motýlka přilepené. V motýlkovi jsou flitry úplně volně.6. Přiložíme horní část kartičky. Při lepení hlídáme hlavně vnitřní okraje výseku, ty musí přesně sedět. Případné nesrovnalosti na okrajích kartičky se dají zastříhnout.  Hotovou kartičku - chrastidlo můžeme pak ještě dozdobit.
 7. A máme hotovo. Průhledné kartičky udělají vždycky velkou parádu. Můžete do nich zavřít nejenom ozdoby, ale taky drobnosti na památku. Pramínek prvních (nebo posledních :) vlásků, sušený čtyřlístek nebo písek z milované pláže. Pochlubte se nám v naší galerii, jaké chrastidlo jste si vyrobili! Těšíme se na inspiraci od vás.

8 komentářů:

 1. ja jsem si rikala, ze to takhle nejak asi bude, ale ten napad a provedeni je unikatni!!!! dekujeme, Pavli, za sdileni, je to fakt paradni!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné, úžasné, grandiózní!!! Hned vyzkouším :-))

  OdpovědětVymazat
 3. Nadherné kartičky!!! A skvelý nápad nielen na výrobu PL ;) To musím vyskúšať ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Supeer :) hnedka vyzkouším :) díky :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je úžasné :-) Já jen musím najít někoho,někdo mi na bigshotu udělá začátek :-(. Na první vlásky dcerky by to bylo geniální :-) Tleskame!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Miso, klidne ti neco na BS vyriznu:) Jana Ben

  OdpovědětVymazat
 7. Holky díky díky a ať se vám ty vaše podaří. Pošlete pak foto, co jste vymyslely.

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover