čtvrtek 21. června 2018

PAGE KIT projekty - JANA S.

Hlásím se s dalšími projekty z červnového PAGE a EXTRA kitu! Jak už jsem psala v minulém článku, tento kit (spolu s My life kitem 5-6/2018) mě ve scrapu přenesl k výletničení a cestování. Hodně jsem se naladila na „horské“ projekty, protože létání nás letos teprve čeká a táboráků jsme si zatím zas tak moc neužili. 
 
Když jsem ale vytáhla papíry s úmyslem vytvořit tuto inspiraci z PAGE kitu, chytila jsem do ruky žlutý prouhovaný papír a v tu ránu jsem si vzpomněla na jeden svůj nedávno připnutý pin s grafickými vyšívanými ptáčky … jelikož to byl druhý den po návratu z Apetit pikniku, kde jsme především povídaly s Janinkou V (bylo to bájo!) a měla jsem i docela hezkou fotku … z cestovatelského layoutu nebylo nic. Také to tak máte? Plánujete, a skutek utek? 
 
 Na první stránku jsem tedy využila žlutou čtvrtku jako podkladovou - trochu jsem jí seřízla, aby té žluté nebylo až tak moc – a z pruhované čtvrtky vyřízla modré, růžové a našedlé pruhy. Z nich jsem pak vytvořila jednoduché ptáčky ve tvaru trojúhelníku – páč je máme s Janinkou obě rády. Abych umocnila, že se jedná o ženský layout a že jsme seděly v parku, chtěla jsem vytvořit nějaké to rostlinstvo, nejlépe lístečky a větvičky – však už to u mě znáte. Jenže grafická podoba ptáčků mě nepustila, a tak jsem si vymyslela velmi jednoduché grafické kytičky: lupeny jsou kruhové výseky vyražené raznicí. Trochu jsem je pootevřela a dovnitř kytiček nalepila samolepící kroužky z kitu.
 
Všechno ostatní je už předvídatelná klasika – kytky dostaly šité stonky, ptáčci šité nožičky a mezi stonkami kytek je vytištěný journaling. Bílé abecedy z kitu jsou na barevných čtvrtkách perfektně kontrastní, takže jsem se písmenkově vyřádila. Aby fotka trochu vynikla proti bílé části pozadí, vytvořila jsem – tentokrát značně nedokonalou skvrnu pod ní. Cákance a enamelky jako smetí a dílo bylo hotovo.
 
Možná trochu změna, ale já geometrii a grafiku moc obdivuji a jsem docela ráda, že se mi povedlo zapojit ji trochu i ve scrapu. Druhá stránka už je tedy výletní – stromečkový papír nešlo ignorovat, je boží – navíc mne zaujala nepravidelně diagonálně dělená čtvrtka. Ale pěkně po pořádku. Opět byl problém s výběrem fotek – jak vyřadit fotky z akce, kde je 10 zastávek a vaše dítě je všude plní s vervou a vy ho máte vyfocené asi trilión krát? Experimentovala jsem proto znovu s velkým množstvím malých fotek, které jsem seřadila do pruhů. Podkladová čtvrtka byla evidentně určená k rozřezání a opětovnému slepení/sešití. Prostřední bílá část volala po journalingu … Pruh fotek jsem tedy umístila v místě jednoho přechodu barev a druhý pruh kolmo na něj.
 
Podklad jsem nakonec trochu pozměnila – místo žluté části přišly stromečky a zelenou jednobarevnou část jsem nahradila mapou z akce, kterou jsem našla na netu a vytiskla na bílou čtvrtku. Vzhledem k velkému množství fotek a dost hutnému pozadí jsem velmi nezdobila. Použila jsem pár výseků a chipboardů, batůžek vystřižený z jedné z čtvrtek, no a samolepící stromečky – jů, ty stromečky! Luci, ty bych snad mohla mít v každém kitu! 
 
Další stránku vytvořil opět větší potomek, a pořád ještě zbývá spousta skvělého materiálu! Těším se na letošní dovolenou v Západních Tatrách - jestli holky nepřijdou s další cestovatelskou horskou peckou, myslím, že vím, co použiji! Přeji vám hezké léto, skvělou dovolenou, spoustu dokonalých fotek a chuť  lepit!

22 komentářů:

 1. Jani, ten výletní layout je bezkonkurencni! Pecka! Ukládam si do PC jako inspiraci. Děkuji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, dík, jsem moc ráda, že se ti líbí ;)

   Vymazat
 2. opět nemám Jani, slov. Je to nádhera, dokonalost. Nechápu, kde na ty nápady chodíš. Nevím, co mám vyzdvihnout jako první, ptáčci a kytičky mě dostaly, ale ta cestovatelská stránka také nemá chybu. Mohla bych pět ódy do nekonečna :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, jsi moc hodná, děkuji! :) Já ti nevím, ono tam (v hlavě) chvíli není nic a najednou mně něco napadne ... většinou když stránku dokončím, říkám si, že to je příliš jednoduché a že to nejspíš nikoho vůbec nezaujme. I když jsem pokaždé ráda, že jde další stránka do alba, ne, že ne!

   Vymazat
 3. Ja padam! 😍 dokonalost. Ty ptaci a kyticky? Nepotrebujes BS. No a ta naprosto netuctova stranka potom? Jako chvili mi trvalo, nez mi doslo, ze ji nemas blbe nafocenou...😂😂 top top top!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díkas, zlato! Moc jsi mne pobavila!:D :D
   BS samozřejmě zůstává kámoš největší! ;)

   Vymazat
 4. Nádhera, Jani, obě stránky! Ta první je úžasně nápaditá, u té druhé mě fascinuje to využití diagonálního papíru, nenapadlo by mě to - a je to dokonalost! <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, děkuji! Jsi hodná! Doufám, že scrap už konečně probereme u kafe!!! ;)

   Vymazat
 5. Také se přidávám k úžasu a chvále. Čeká mne cesta k jezeru Zell am See a přírody bude požehnaně a trilion fotek. Už vím, kam nahlédnout na inspiraci. Papíry doobjednám. 👍😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jů, Irenko, tam je krásně! Jasně, že budeš mít - jako ostatně vždy - milion krásných fotek! Těším se na Tvé stránky a moc děkuji!

   Vymazat
 6. první stránku už jsem ti chválila, ale teda ta druhá mě rozsekala!! to je geniální nápad!asi liftnu, uvidím jak to půjde v obdélníku. Taky mám z kitu takovou diagonální záležitost, ale není to takto důmyslné. šikulka největší!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, ty mně vždy pohladíš! Víš, že k tobě vzhlížím a taková slova jsou prostě kuřecí polévka pro mou scrap duši. ;) Těším se na TVé stránky úplně neskutečně! Zase si budu říkat: - "TOHLE mne vůůůbec nenapdalo!!! To je pecka!" ;)

   Vymazat
 7. Nápadité stránky, obě se mi moc líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olinko, moc děkuji, chvála od Vás mě opravdu moc potěšila!

   Vymazat
 8. Jani, to jsou zase superbomby! Nechápu :)))

  OdpovědětVymazat
 9. Jani neuveriteľne co dokážeš vymyslieť. Si génius. Obidve stránky chcem mať v albume :-) vlastne všetky tvoje ;-
  )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlatíčko, ďakujem, ale nepreháňaj ❤ Ak si vezmeš inšpiráciu, teším sa, ako to pozdvihneš! 😉 😘

   Vymazat
 10. Jani,ja vůbec nechápu, kam na ty nápady chodíš. Super,nádhera a úžasné vymazlené

  OdpovědětVymazat
 11. Jani, ta cestovatelská stránka je neskutečná! Já úplně oněměla úžasem 😊 Nádherné! 😍

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover