středa 2. ledna 2013

I lowe scrap!

Do nového roku vstupujeme se skvělými novinkami. Máme obrovskou radost z naší nedávno navázané spolupráce s polskou firmou ILS - I lowe scrap, které vládnou dvě sympatické a talentované mladé ženy: Anna Wach a Anna-Maria Wolniak. 

Anna-Maria je v tomto roce vybrána do design teamu naší milované značky Studio Calico, a její výtvory si tak můžete prohlédnou již od ledna na jejich blogu. Zároveň bude tvořit pro blog Two peas in a bucket - rozhodně se máme na co těšit!

We have some great news for the begining of this year. We are extermely happy about our newly established co-operation with polish company ILS - I lowe scrap, which is ruled by two very nice and talented young ladies: Anna Wach and Anna-Maria Wolniak. 

Anna-Maria is a new member of the Studio Calico design team, the brand we love soo much, and fro January you can check out her work at their blog.She is also going to be a designer for the Two peas in a bucket blog - we are definitely looking forward to all the creations!Značka ILS se specializuje především na kvalitní scrapbookové papíry o vysoké gramáži, ale dočkáme se i dalších scrapbookových vychytávek. Jejich kolekce mají naprosto geniální vzory, které jdou skvěle kombinovat a prostě si je nelze nezamilovat. Od nového roku jsme se stali jejich výhradním distributorem a zástupcem pro Českou republiku a chytáme pro Vás spoustu projektů s využitím právě ILS produktů.

ILS brand is specializing mostly on quality scrapbooking papers, but there is more to come. Their collections have just the most genius patterns, that are great to combine and you just can´t help to fall in love with them. From the new year we became their main distributor in Czech republic and we are planning a lot of projects with their materials.


Od půlky ledna máte možnost si v našem e-shopu zakoupit všechny papíry, razítka a nálepky ze dvou nových kolekcí - "Divine the line" a "Why not?" a brzy se dočkáte i nápadů a inspirací, jak s těmito úžasnými papíry naložit.

From the second half of January, you can find all the papers, stickers and stamps from the new collections "Divine the line" and "Why not?" in our e-shop and very soon you will be able to look at tons of inspirational projects to see, what can be done with those awesome papers.  Žádné komentáře:

Okomentovat

Pin It button on image hover