neděle 26. října 2014

Kasia Krzyminska v Praze! Jaké to bylo? :)

WORKSHOPY PAPERO AMO V PRAZE
25. 10. 2014


V sobotu se přes dvě desítky tvořivých žen vydalo na naše pražské kurzy s polskou Mixed Media hvězdou Kasiou Krzyminskou. Dorazily tramvají, metrem, vlakem či autem z různých koutů republiky, a dokonce i ze Slovenska! A jestli se ptáte proč - tak tady je naše odpověď...


Někteří si techniku Mixed Media vyzkoušeli poprvé - a o překvapení tedy rozhodně nebyla nouze. Zvlášť když jsme zjistili že barvy, které na stránky nanášíme prstem nejdou tak nějak...umýt.

(pozn. Můj rozhovor s Kasiou v koupelně po tom, co jsme začali otevírat lahvičky s barvou... K.: "Tyhle barvy jsou skvělý, ale vůbec nejdou dolů...", A.: "Tak to holky klepne", K.: "Tak já jim to řeknu, až to budou mít hotový!") 


Tenhle podvod byl ovšem odhalen hned na začátku patlání - a i přesto (nebo právě proto) se do toho děvčata pustila s velkým odhodláním. Až na pár výjimek, které samozřejmě nebudeme jmenovat :)) Stejně všichni víme, že Leo? Někteří si dokonce připravily rukavice, a pro paní učitelku měly připravené výmluvy, třeba ty  o  ekzému, nebo o práci v zubní laboratoři - ale nic nepomohlo!


Zakázány byly řezačky i pravítka, a prostor dostala nedokonalost a náhodnostKrásně jsme se vyřádily se šablonami, které Kasia navrhla pro Krafter´s workshop.


Byly jsme pořádně v šoku z toho, s jakou lehkostí, nedbalostí a brutalitou - ano! (jen si vzpomeňte na rozstříhané kytičky a nekompromisně rozpůlené ozdoby) vytvoří přenádhernou stránku, a to jen za zlomek času, který to trvalo nám!


Kasia nám vždy ukázala několik kroků a poslala všechny na svá místa, aby postup po svém zopakovali na své stránce. Většinou nás strašila limitem 3 minut - ale to se snad ani těm nejrychlejším nepovedlo!


Ten, kdo měl hotovo, zvládal v mezičasech okupovat náš dobře zásobený obchod :)


Použily jsme všechny možné druhy barev, a udělali jsme si pořádný tvořivý nepořádek všude kolem sebe. Jak to nesli ti pořádkumilovní jsme se radši neptali!


Protože Kasia zvolila pro všechny materiály v balíčku neutrální tóny, mohla si každá z děvčat vybrat vlastní barevné kombinace - všude bylo tolik nádherných barev!


Naučili jsme se něco o kompozici stránek, a taky o správném kombinování barev.


I když bychom možná Kasii rozuměli, i kdyby mluvila polsky, učila nás vše v angličtině - a tímto se všem omlouvám za svůj nedokonalý překlad :P


V plné práci - nezapomínáme na úsměv!


Obléhaní stolku s barvičkami nekončilo nikdy.Sledovat Kasiu při tvoření byl opravdový zážitek :)


Hotovo! A teď vy!


A že kurz není jenom o tvoření, ale taky o setkávání - to jsme viděli a hlavně slyšeli z neustálého veselí u všech pracovních stolů.


Nebáli jsme se pořádně ušpinit, a soustředění bylo opravdu pekelné...


...nejdůležitější jsou přece detaily!


A co takhle práce s barvičkami Ecoline?


Patláme, barvíme, a gesso máme i za ušima.


Stránky z odpoledního workshopu vypadaly skvěle i bez barev!


Skvělá byla práce s všemožnými mixed media pastičkami, které se patlali přes šablony.


Náš skvělý asistent Kamil byl tvořivým procesem naprosto znaven (ale co si budeme povídat - spíše ho asi zmohlo to množství bláznivě kreativních žen). V průběhu odpolední workshopu jsme ho dokonce omyle zabouchli na dvorku, ale přežil to ve zdraví!


Kasiina vzorová stránka - úžasná i bez toho volného místečka :)


Kasia nás určitě přinutila změnit naše zaběhnuté postupy při tvoření, a vyzkoušeli jsme si tak spoustu nových věcí.


A co že si děvčata nakonec vytvořila? Jen samou nádheru!

Po celém dni tvoření - unavené, vysmáté a snad taky spokojené účastnice zájezdu!
A jak se to líbilo vám? 

4 komentáře:

 1. "Je to jenom papír!" Toto motto se neslo celým workshopem, infarktové stavy některých scrapžen se zažehnaly, když Kasia přestřihla papírovou kytku nebo kovovou kytičku. :-) Holky z PA byly skvělé - organizace a překlad na jedničku s *. :-) Děkuji a těším se na další workshop!

  OdpovědětVymazat
 2. Workshop byl jedním slovem ÚŽASNÝ!
  Děvčata díky díky díky...

  OdpovědětVymazat
 3. Ačkoliv absolutní nepatlal, užila jsem si to moc !!!!!
  A nejlepší byla ta úžasná atmosféra všech se všemi !
  Moc děkuji za tu možnost a už se těším, až si na jaře zapatlám znovu :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak po třech dnech se mé ruce vracejí k původní barvě... Asi zůstanu věrná barvám Lumiere, které na rozdíl od Silks, jdou z prstů umýt (při použití hrubé síly) :-D

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover