pátek 12. června 2015

DIY ozdobný pytlík

OZDOBNÝ SÁČEK NA DROBNOSTI
Olga

Jistě se dostanete do situace, kdy potřebujete obal pro nějakou maličkost. Nabízí se malá krabička, celofánový sáček či dárková taštička. Chcete-li mít ale něco originálního, vlastnoručně zhotoveného, zkuste si podle dnešního návodu vyrobit ozdobný sáček, který vám určitě nezabere skoro žádný čas.


Co budete potřebovat:
-obyčejné craft či bílé sáčky z papírnictví
-embossovací šablony
-Big Shot, okrajová raznice
-razítko, inkoust
-děrovací kleště, stužky
A to klidně razítkování  můžete vynechat :)


Chceme-li použít vhodné textové nebo jiné razítko, prvním krokem bude orazítkování sáčku…tady jsem udělala chybu ve volbě inkoustu. Nejčastěji razítkuji StazOnem, tentokrát jsem sáhla po distress ink, bohužel se na jemném papíru rozpíjel. Vyzkoušejte si tedy na sáčku předem, ať víte, do čeho jdete…


Nyní vložíme sáček do embossovací šablony, můžete část, můžete celý…a projedeme na Big Shotu.Zkuste si předem inkoustovým polštářkem obarvit vystouplé plochy na šabloně a teprve potom projet strojkem…další varianta ve zdobení.

V dalším kroku odstřihneme přečnívající okraj sáčku a okrajovou raznicí upravíme kraj.Vyrazíme kleštěmi otvor a zavážeme stužku (po vložení samotného dárečku). Hotovo, byla to chvilka.Pokud se budete inspirovat, nezapomeňte se pochlubit na naší Pinterestové nástěnce. Nebo máte jiný tip? Sem s ním!

2 komentáře:

 1. Děkuji za geniální nápad. Když odevzdávám fotky z minifocení, které už je pro dostupnost cenově na hraně, tak tam není prostor na dražší balení fotek a dávala jsem je v těch sáčcích jen tak. Tak teď jim mohu jen za trochu času navíc (pomůcky už doma dávno mám) dávat v hezkém provedení. Opravdu moc díky!
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, jen některé šablony skoro proseknou papír, chce to vyzkoušet, které jsou vhodné, případně přidat ještě kancelářský papír :-)

   Vymazat

Pin It button on image hover