pátek 18. října 2019

PAGE KIT projekty / KATKA


Ahojte všetci! To som zasa ja a so mnou prichádza zákon… Ehm, pardon. A so mnou prichádza októbrový Page Kit. A kvetiny. Veľa kvetín. Tak sa poďte pokochať.


Dnes som si pripravila dva veľké layouty. Trocha som sa musela hrabkať vo fotkách, aby som našla také, ktoré dobre pasovali ku kvetinovej téme. A nakoniec som našla dve úplne super.

Prvý layout


Na prvom layoute som použila fotku z dovolenky pri Lago di Garda, kde sa Šimon premáva na svojom milovanom odrážadle popod nádherné rozkvitnuté oleandre. Vytlačila som ju v troška neobvyklom formáte, užšom a dlhšom, aby mi k nemu dobre zapasoval prúžok s nápisom z papierových výsekov.


Ako podklad som zvolila jeden z vodovkových papierov z kitu a moje farby a spreje tentokrát na mňa len smutne žmurkali z poličky. Lebo veď uznajte, k tomuto papieru už by ďalšiu maľúfku pridala len veľká Missy Whidden.


Z kvetín z kitu som vytvorila tri clustre. Použila som papierové výseky, transparentné aj kruhové nálepky, aj jeden čipbordík som tam prepašovala.Pri vcelku jednoduchom zdobení som si vzala na pomoc aj pôvodné ozdoby k tejto kolekcii od Pinkfresh Studia vo forme krátkych frázičiek na vodovkovom podklade, ktoré som naukladala vertikálne pod seba na pravej strane layoutu a ich okraje som trocha poničila a poohýbala, nech to má trocha textúru.


Aj na nadpis som použila Pinkfresh abecedu a veľké písané slovo.


Už len journaling a bolo hotovo.

Druhý layout


Táto stránka bola teda o niečo prácnejšia. Ako podklad som opäť zvolila dokonalý dúhový papier a rozhodla som sa ho čo najviac kombinovať s čiernou a bielou. Preto som vzala ďalší papier z kitu a vystrihla z neho obrovské množstvo malých členitých kvetiniek – uf uf – a vytvorila som na stránke huňatý kvetinový záhon. Kvety som navrstvila cez seba a niektoré z nich som podvihla penovou páskou.


V Pinkfresh Studio skupine som našla medzi voľne dostupnými cut filami pre plotter aj krásnu krhličku, ktorú som si pred vyrezaním mierne upravila tak, aby v strede vzniklo miesto na nalepenie transparentnej nálepky kvietka z kitu. Podlepila som ju penou, usadila som ju do kvetinového záhonu a ešte som ju vystlala zelenými lístkami. Väčšina z nich sú transparentné nálepky, ktoré som nalepila na biely papier a vystrihla, aby som ich vedela podvihnúť z podkladu.


Fotku Šimonka polievajúceho kvietky na balkóne som pre optické oddelenie od podkladu podlepila len tissue papierom a pridala som k nej jeden z papierových výrezov, ktorý som troška zmenšila obstrihaním bieleho okraja.


Nadpis som vytvorila skombinovaním dvoch abeced a kruhovej nálepky z kitu, ktorú som si opäť troška zmenšila.


Do hornej časti stránky som na záver rozhodila zopár malých kvietkov a lístkov, doplnila som journaling a dátum a aj druhá stránka môže putovať do albumu.

Nadnes je to odo mňa všetko. A čo vy? Tiež fičíte na kvetinovej vlne alebo už lepíte jesenné motívy? Nech už je to akokoľvek, želám veľa tvorivých nápadov a teším sa na stretnutie nabudúce.
 
Katka

8 komentářů:

 1. ♥️♥️♥️ huňatý květinový záhon ♥️♥️♥️ moje nervy, klobouk dolů!😅🙈 krásné pokoukání v takovém pochmurném dni😍

  OdpovědětSmazat
 2. Katka, paradna inspiracia 👍 A teda velmi obdivujem tvoju trpezlivost pri vystrihovani, asi by mi hrablo 😅

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mirka dakujem. Ja som si pritom celkom dobre oddychla🙈😂

   Smazat
 3. Úžasná inspirace! Tolik kytek bych stříhala tak týden :)

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Katy no to je parada, obdivuji tvou trpelivost, pri vystrihovani te krasne zahradky🙈🥰

  OdpovědětSmazat

Pin It button on image hover