pátek 22. února 2013

DIY mini notes


Páteční DIY návod je tu - a tentokrát vo slovenčine! Inspirovat nás totiž dnes bude LUCIA a její božský MINI NOTES - zkuste si to taky, je to výborný nápad na dárek :)

MINI NOTES


Na výrobu mini notesu budeme potrebovať:

 
  • vzorované papiere vyššej gramáže (moje sú od My Mind´s Eye)
  • kancelárske alebo riadkované papiere
  • látku
  • flitre
  • ľanový špagát alebo bakers twine
  • abecedu (moja je od Echo Park)
  • nožnice, orezávak, pravítko, ceruzku, dierovač, šijací stroj

Môj notes má rozmery 15x15cm, preto si papiere, ktoré budú tvoriť vnútorné strany narežeme na rozmer 15x30cm


Obálka zo vzorovaných papierov (srdiečkový od My Mind´s Eye) má 15x25cm. Zvyšok podlepíme z vnútornej strany bielym výkresom a zvonku prelepíme rozdiel pásikom papiera s iným vzorom


Dierovačom vysekneme na okraji, kde bude notes zviazaný špagátom, dierky v tvare polmesiaca. Podľa prvého papiera si označíme ďalšie, aby boli dierky na rovnakom mieste


Papiere spojíme špagátom a uviažeme:


(pozn: až ked máme papiere zviazané pokope, môžeme orezať prípadné prebytočné okraje. Ak ich totiž orežeme ešte predtým, pri viazaní sa znova posunú a budeme ich musieť orezať znova.) 

A teraz zábavná časť: zdobenie :) Obálku notesa prešijeme na mieste, kde sme spojili tri rôzne papiere, ale aj napríklad po okraji, pre krajší efekt.


Banner na názov som vyrobila z jemných papierov... priznám sa, že neviem, ako sa „odborne“ volajú, toto sú jednoducho baliace papiere :) (pozn. Já náhodou vím, jaké papíry to Lucia má, protože je taky pořád používám - říkáme mu HEDVÁBNÝ). 
Na vrch písmenká od Echo Park z kolekcie Sweet Day ... ... a banner som prišila na obálku notesu:


Na zatváranie notesu som vymyslela viazanie mašľou. Tá vyplní biele miesto na prednej strane. Vystrihneme si z látky pás široký asi 2,5cmdlhý asi 90 cm a umiestnime ho do dolnej zadnej časti notesu do stredu. Pre lepšiu manipuláciu si ho jemne prilepíme:


Vyskúšame, či sa dá mašľa uviazať tak, aby mali konce potrebnú dĺžku. V prípade potreby pás látky posunieme a keď sme s pozíciou spokojné, zadnú časť s látkou prešijeme:


Mašľu uviažeme, pridáme zopár flitrov alebo iných ozdôboch a notes je hotový :)


 


1 komentář:

Pin It button on image hover