neděle 11. května 2014

Project life day

JAK NA FOTKY DO KAPES 3"x 4"

Dnešní příspěvek do seriálu PROJECT LIFE day bude lehce technický :)
Při tvoření PL alba většina z nás používá kapsy, které jsou rozděleny na políčka o velikostech 4" x 6" (cca 10 x 15 cm) a 3" x 4" (cca 5 x 7,5 cm). 


V originálním pojetí Project life alba je vše jednoduché - do velkých kapes patří fotografie o velikosti 10 x 15 cm a do malých kapes kartičky na journaling.  Co když chceme ale dát fotografie i do malých kapsiček? Stačí na to pár minut v programu PicMonkey! 

POSTUP

Otevřeme si stránku www.picmonkey.com

Z nabídky vybereme COLLAGE, a objeví se nám políčka s možností výběru fotografií z různých zdrojů. Já většinou dávám vybrat ze zdroje  "COMPUTER", ale záleží na tom, kde máte fotografie uloženy.


Protože fotolaby většinou vyvolávají jako standardní formát fotografií 10 x 15 cm, vyberte si dvě fotografie, které chcete mít v menším formátu 3" x 4"   - ukážeme si, jak z nich udělat koláž, kterou si pak necháte vyvolat.


Po výběru fotografií se Vám ukáže tato šablona.


Ta má v základním nastavení velikost 2000 x 2000 mm. My pro naše potřeby potřebujeme velikost 1000 x 1500 mm, neboli 10 x 15 cm. Pod šablonou najdeme rámeček s rozměry. Jako první zmáčknete tlačítko zámku, aby se Vám zafixovaly přesně ty rozměry, které chcete (Pokud zámek nezmáčknete, budou se Vám rozměry pořád přehazovat na poměr původních velikostí).


Po zmáčknutí zámky pak do políček doplňte rozměry 1500 x 1000.


Šablona se nám zmenšila na rozměr 15 x 10 cm, zbývá upravit políčka v ní.


Křížkem odstraňte přebývající políčko šablony.


Zůstanou Vám dvě políčka o velikosti 3" x 4" (5 x 7,5 cm).


Do políček nyní přetáhněte fotografie.


Vložené fotografie...


Pokud budete, jako já, potřebovat fotky horizontální, můžete celou šablonu lehce otočit tlačítkem šipky.


Šablona se otočí v požadovaném směru bez změny celkového rozměru.


Nyní už dáte jen SAVE neboli ULOŽIT...


Vzniklá koláž bude na Vašem počítači vypadat takto:


Teď už stačí jen fotografii vyvolat v rozměru 10 x15 cm a po vyvolání rozříznout na dvě poloviny a zasunout do kapsiček 3" x 4". 


Pokud máte nějaké dotazy, ráda na ně odpovím v komentářích :)

5 komentářů:

 1. Anicko, mne se osvedcilo nastavit meritko na 1800x1200. Po rozriznuti pak fotky opravdu presne pasuji do kapes bez bileho ramecku. Super clanek. Jana Bennett

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani díky za tip! :) To pak asi musíš počítat s malým oříznutím na stranách...?

   Vymazat
  2. tak pry je to v pixelech a jeste lepsi je udelat 1795x1205 ... ja nevim, me prijde, ze mi to docela vychazi :) do kapsy 3x4 mi pak po rozriznuti kolaze fotky pasuji presne

   Vymazat
 2. Anno moc díky za tento článek, kdybych si ho přečetla hned jak jsi ho zveřejnila, tak bych si ušetřila plno času po večer tento týden....

  OdpovědětVymazat
 3. Aničko skvělý tip! Vyzkouším.

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover