neděle 20. září 2015

PROJECT LIFE day

ALBUM - NAROZENINOVÉ A CELÉ ČESKÉ
Jana

Dnes slavíme „velké narozeniny“, a to se nemohlo obejít bez „velkého“ alba. Tedy alespoň pro mě velkého, neboť jsem ještě nic podobného předtím nevytvořila. Vybrala jsem si SNAP album od Simple Stories a jednotlivé stránky plnila fotkami a kartičkami. A právě díky Project Life charakteru se mi dělalo moc dobře. Desky jsem potáhla papírem stejného odstínu, jako byl hřbet alba a jednotlivé PL kapsy prokládala papírovými stránkami, vellum či průhlednou fólií. 


A zde musím navýsost vychválit báječné PA produkty. Přiznávám, že mi je angličtina a anglické nápisy při tvorbě našeho PL prostě bližší, ale tentokrát bych se bez českých kartiček, výseků či razítek nikam nedostala. Tatík je starší generace a angličtinou tolik nevládne. Nechtěla jsem se omezit pouze všeobecně známým hello či love, a tak se mi všechny české propriety náramně hodily. A teď vás zvu na prohlídku..

Na desky jsem přilepila kapsičku s visačkou. 


Album je koncipováno jako abeceda uplynulých let (děkuji za inspiraci Zuzce Adamcové), tzn.každé písmeno abecedy představuje nějaké navštívené místo, rodinu, přátele. Prostě se mi podařilo do albumu dostat vzpomínky a vše, co je tatíkovi milé a co ho charakterizuje. Veškeré texty jsem psala na stroji, a jak si jistě všimnete, jde povětšinou o hlášky z filmů či seriálů. Náš tatík totiž různé citace zbožňuje.


Příkladem prvním je A jako Austrálie, splněný cestovatelský sen. Parádními dřevěnými výseky jsem nešetřila.Tepluvzdorná fólie s naembosovanou mapou světa.


Vzpomínka na dětství a báječný retro Creative kit. 


Hojně jsem používala také různé rámečky.Písmeno F jsem vystřihla a přidala přímo do kroužkové vazby.


Nejlepší na kroužkové vazbě je, že můžete kdykoliv cokoliv přidat, hrát si s různými formáty. I když bych uvítala aspoň čtyři kroužky, lépe to pak drží. Zde moje oblíbená velká chipboardová písmena. K užitku přišly i zbytkové PL kartičky z kitů. Japonskou stránku jsem udělala jednoduchým stylem, 
fotky jsem umístila do čtvercového výřezu. 


Oblíbené vellum a ještě oblíbenější dřevěná písmenka z dílny Papero amo; 
tento font je nepřekonatelný. 


Další chipboardová abeceda a dřevěný výsek z nejposlednějšího Creative kitu – jak sami vidíte, důkladně jsem své zásoby prohrabala. S těžkým srdcem jsem řezala do krásných papírů od Teresy Collins, které byly v tolik žádaném srpnovém kitu a po kterých se jenom zaprášilo. Opět sláva dřevěným výsekům a báječnému dřevěnému rámečku z kitu. S tímto formátem kapes se mi pracovalo asi nejhůře, a to mám jinak čtverce moc ráda. Ale tím, že jsem používala starší fotky pochybných rozměrů se situace ztížila.Některé stránky jsem dělala „mimo kapsy“. Na ty jsem používala hodně 3D ozdob, ať se i hmat potěší. 

Průhledná folie s nápisem a „španělskou“ krajkou. 


Hlava losa z posledního kitu se mi výborně hodila ke Švédsku; jednoho losa Huberta jsme tam tenkrát navštívili. Další vellum a cestovatelský kit … hřebíček s mapou USA se mi báječně hodil. 


Na fotky vnoučat jsem si vyrobila visačkou a ozdobila šňůrkou. 


A jelikož mi písmeno V již zabavila vnoučata, vměstnala jsem do abecedy první anglické slovo, kterému tatík moc dobře rozumí – Wine. 


Jedna stránka musela být i pro manželku .. 


… a na Y se mi podařilo napasovat hned dvě místa v Americe, přeci jen česká abeceda slovy začínajícími na Y zrovna neoplývá.Poslední písmeno v abecedě Z jako začátek. Zde jsem nechala místo pro věnování od nejbližší rodiny.


V době, kdy příspěvek píšu, je album těsně před předáním, tak moc doufám, že sklidí úspěch a že bude tatínek dojat. Já už se kolikrát dojala jen při jeho tvorbě …  

17 komentářů:

 1. Jani, krásné a propracované jako vždy! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné album, jistě udělá velkou radost!

  OdpovědětVymazat
 3. To je nadhera!Doufam,ze vezmes nejake sve skvosty k prohlednuti na kurz :)

  OdpovědětVymazat
 4. Super dárek!! To bude tatínek určitě dojatý. Nádherné - krásně sis vyhrála.

  OdpovědětVymazat
 5. Nostalgie, utírám slzičku :-) Krásné Jani, škoda, že můj taťka už šedesátiny měl...

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné Jani, tatínek bude mit 100% radost!

  OdpovědětVymazat
 7. Jani, paráda! Moc krásně se Ti to povedlo!

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné album, krásné zpracování, krásné zážitky ke zdokumentování. Gratuluji tatínkovi, určitě se mu bude líbit.

  OdpovědětVymazat
 9. Naprosto dokonalé. Víc nemám co dodat, Klobouk dolů :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jani, to je taková nádhera, škoda, že nepůjde vidět na živo :-) Určitě měl tatínek velkou radost!!!

  OdpovědětVymazat
 11. holky, vy jste zlaté!! děkuji za všechna milá slova, tatíkovi se album líbilo, jen jsme si ho bohužel z časových důvodů a mumraje nestihli prohlédnout spolu ... na to jsem se těšila asi nejvíc ... :))

  OdpovědětVymazat
 12. Jani je naprosto dokonalé .... krása ...

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover