pátek 13. března 2015

DIY barevná písmena

BAREVNÁ PÍSMENA
Olga

Znáte to: v určenou hodinu sedíte před obrazovkou a sledujete, co naskladňuje váš milovaný obchod…plníte košík, jenže než stačíte odeslat objednávku, zjistíte, že někdo byl rychlejší. Já takhle naposledy přišla o krásná písmenka. Což mne přivedlo na myšlenku, že si vyrobím písmenka přesně tak barevná, jak budu potřebovat. 


Podělím se s vámi o jednoduchý návod. 
Co budete potřebovat:


Washi pásky, akvarelové barvy, štětec
Vyřezávací šablona písmen, Big Shot
Čtvrtka, karton

Kdo vlastní  mašinku Big Shot a vyřezávací šablony písmen, jistě je využívá. Většinou použijeme jednobarevnou čtvrtku či texturovaný karton, ale co použít nějaký veselý papír, přesně v barevnosti dalších doplňků či podkladu, kam posléze výseky umístíme. Ideálním řešením je papír si odekorovat sami a potom z něj řezat.

Vyrobíme si dvě varianty: 
1. S washi páskami (libovolně trháme a lepíme pásky na proužek papíru)


2. Zatónujeme si akvarelovými barvami


Stačí jen vybrat vhodnou vyřezávací šablonu, projet Big Shotem,
 vyloupat písmenka a hotovo:A můžeme použít na náš projekt. Zvolila jsem na ukázku přání…babička nás posílala, ať jí koupíme gratulaci :), takže přání s nápisem gratulace. Jednoduché pozadí vzniklo opět akvarelovou technikou, pár skvrnek a cákanců…


Písmena jsou hlavním motivem, doplnila jsem enamelkami.

Použití hotových písmen by bylo rychlé řešení, ale víc mne baví samotná kreativní činnost. A co vy? Pokud se inspirujete, nezapomeňte se pochlubit v naší pinterestové galerii.

8 komentářů:

 1. Olinko, ty jsi nejlepsi!!! washi paskovy papir je paradni napad! diky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no, jen pozor na tloušťku papíru :-) , na obyčejné čtvrtce to jde vyloupat bezvadně, z kartonu to byl problém, ikdyž jsem projela několikrát sem a tam, takže vyzkoušet nejprve na nějakém kousku

   Smazat
  2. a proto te tady mame, vsechny super vychytavky nam poradis ":))) diky, diky!

   Smazat
 2. krásne pohľadnice !!! :-))) mať tak šablónu, ktorá vyreže obrys aj vnútro písmenok ... budem musieť pohľadať, lebo to vyzerá super :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je od Tima Holtze: INSIDE OUT

   Smazat
  2. ďakujem :-) nikdy by ma nenapadlo, že tie písmenká sú v skutočnosti také pekné a ešte majú aj obrys. mali dať na obal tento projekt a hneď by sa vypredali :-)))

   Smazat
 3. Prima nápad! A oceňuju, že to není jen ,,koupím-použiju", ale je v tom kus vlastní práce. :)

  OdpovědětSmazat
 4. Olinko, je to nádherné, ostatně jako vždy 😄

  OdpovědětSmazat

Pin It button on image hover