neděle 15. března 2015

PROJECT LIFE day

Lea

Také se vám líbí nápisy, které jsou vyřezané jen napůl a nemáte vyřezávací plotr Silhouette? Nic si z toho nedělejte, já tuto mašinku taky nemám. Proto vám dnes poradím, jak takového efektu docílíte pomocí vyřezávacích šablon a Big Shotu.

Budeme potřebovat:
PL kartičku nebo čtvrtku v potřebné velikosti
vyřezávací šablony
Big Shot

Nejdříve si rozmyslete, kde chcete mít vyřezaný text. Šablony si přiložte na kartičku a poskládejte. Jakmile budete mít šablony umístěné, přilepte je k podkladu washi páskou, aby se vám v Big Shotu nepohly. 


Kartičku projeďte Big Shotem, ale ne až do konce! Nejdříve si tento krok asi radši vyzkoušejte nanečisto. Kartičku projeďte radši méně a podívejte se, o kolik ještě můžete “popojet” :-), pokud máte šablony dobře přilepené, tak se vám nestane, že by se po druhém projetí posunuly a řez byl dvojitý.Pokud se povedlo, odlepte šablony. Přebytečnou čtvrtku si buď odstřihněte nebo odřízněte skalpelem. Na závěr kartičku podlepte jednobarevnou kontrastní čtvrtkou a máte hotovo!
Pěkný PL day!

9 komentářů:

 1. A ještě mám jeden tip. Abyste nemuseli koukat, kde máte prořezáno, stačí dát kartičku mezi vyřezávací desky jen tak daleko, kde chcete řezat - jakoby mezi hrany desek. Zbytek kartičky vám bude "čouhat" ven - takže se vám prořeže jen to, co je mezi deskami. Snad je to pochopitelné :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Moni, je to pochopitelné a já děkuji za doplnění :-)

   Smazat
 2. Uuuuzasne, Lei moc krasna vychytavka pro majitele masinky BS :-) ...nechavam si zajit chut a slintam dal :-)

  OdpovědětSmazat
 3. To je krásné, Leo! Myslím, že mohu šetřit na BS...

  OdpovědětSmazat
 4. To je krásné, Leo! Myslím, že mohu šetřit na BS...

  OdpovědětSmazat

Pin It button on image hover