pátek 14. června 2013

DIY ozdoby z washi pásek

Dnes nám OLINKA předvede NEUVĚŘITELNOU přehlídku ozdob z našich milovaných washi pásek. Pojďte se nechat inspirovat k Vašemu víkendovému tvoření!


DIY…ozdoby z washi pásek

Bez washi pásek si už nedokážu své tvoření představit, zamilovala jsem se do nich na první pohled. Je tolik krásných vzorů a barev, že se nedá odolat :)
Mimo přilepování čehokoliv  a polepování podkladů z nich můžeme vyrobit i spoustu ozdobPár si jich ukážeme. 

Potřebovat budeme jen tyto pomůcky:
Nejprve si vyrobíme vlaječky. Vezmeme si přiměřený kousek pásky, 
v polovině přehneme přes provázek, slepíme a sestřihneme do požadovaného tvaru. Vlajkovou šňůrku si zhotovíme o délce, jak potřebujeme.


Jako další si vytvoříme knoflíky
Na čtvrtku si nalepíme kousky pásek podélně i příčně,


 kruhovou raznicí vyrazíme tvary, můžeme i podlepit dalšími kruhy, aby byl knoflík plastičtější. Děrovacími kleštěmi vycvakneme dírky. Vyzkoušet si můžeme různé vrstvení a kombinovat dle fantazie. Povrch můžeme pokrýt i vrstvou Glosy accents, Crackle accents se mi moc neosvědčil, začal se olupovat od podkladu.
Anička vám před časem ukázala, jak si vyrobit pírka z látky. Já jsem si vyrobila pírka z pásek. Utrhneme si kousek pásky, vložíme do poloviny drátek a druhou půlkou slepíme k sobě. Tvar pírka si vystřihneme nůžkami.
A příklad využití? Na ukázku jedno přání: 
podklad jsem polepila scrapbookovými papíry a washi páskami,


a dozdobila komponentem s knoflíkem a pírky.A co s washi páskami dokážete Vy? Máte nějaké triky a tipy na jejich použití? Podělte se s námi!

7 komentářů:

 1. No páni. Já tedy zatím washi páskám odolávám. ale jak tak koukám, co z nich dokážeš udělat za parádu, asi už dlouho odolávat nebudu.

  OdpovědětVymazat
 2. No jednou zkusíš a už musíš! Washi pásky jsou prostě nejvíc! Krásné návody.

  OdpovědětVymazat
 3. No jo, je to další závislost. :-)
  Olinko, krásné nápady.

  OdpovědětVymazat
 4. Prostě nádhera, budu se s dovolením inspirovat.

  OdpovědětVymazat
 5. Prima shrnutí, nápadité provedení. S dovolením se hlásím do klubu závisláků...začíná to polehounku, nenápadne a najednou člověk kouká a je jich kupa! ;)

  OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover