pátek 30. srpna 2013

DIY organzová kytka s pery

Dnes má pro nás OLINKA peříčkovou nádheru - až příště potkáte pštrosa, nezapomeňte mu jedno z nich vytrhnout, jak uvidíte, hodit se prostě může všechno! :)

Abstraktní obraz nebo páteční DIY?


Před nedávnem jsem se zúčastnila workshopu firmy Moraviaflor, shlédli jsme ukázky výroby různých květin a květinových dekorací a také jsme si je mohli samozřejmě vytvořit sami. I v domácích podmínkách to je možné, a protože opakování je matka moudrosti :), seznámím vás s postupem výroby jednoho typu, velice dobře se dá použít i na papírové projekty.

Co budeme potřebovat:
-organzu
-pštrosí peří
-vyřezávací šablonu květů do Big Shotu
-drátek o síle 0,8 mm a 0,3 mm, štípací kleštičky
-nůžky, lepidlo


Nejprve si vyřízneme tvary květů, můžeme dát na sebe klidně tři vrstvy organzy najednou…já zvolila bílou a smetanovou. Uštípneme si kousek (asi 7-8 cm) silnějšího drátku a ovineme ho proužkem hedvábného papíru a konec přilepíme. Připravíme si slabý drátek o délce asi 40 cm. Střed květu tvoří 3 menší okvětní plátky, vezmeme každý z nich, postupně přehneme na polovinu a za střed několika otočkami drátku připevníme ke středové tyčince. Z pštrosího pera si odtrhneme několik vláken, rozložíme kolem kvítku a opět připevníme obtočením drátku.


Do zbývajících větších květů si třeba nůžkami uděláme do středu malé otvory a postupně navlékneme na tyčinku. Lehce promázneme lepidlem a opět obtočíme drátkem.


Viditelný drátek začistíme znovu proužkem hedvábného papíru,


 pokud bychom květ chtěli použít jako brož, přidrátujeme ještě brožový špendlík a začistíme papírem, poslední otočky vždy zalepíme.


Byla jsem požádána o vytvoření svatebního blahopřání a tak jsem květ použila jako hlavní zdobný motiv, je připevněn na levé otvírací straně a nevěsta si ho může odepnout a použít podle potřeby.


V Moraviafloru mají na jednotlivé květy kovové embossovací šablony a plátky ještě  tvarují  
zahřátým nožem. Okraje nijak nezatavují, lektorka se přímo vyděsila: 
„To by se přeci všechno seškvařilo!“ :)

A co vy, použili jste na vaše projekty vlastnoručně zhotovené látkové květiny? Pokud ne, vyzkoušejte, nic to není…a nezapomeňte se pochlubit…

4 komentáře:

  1. Good idea! :-) napad famozni a vyuziti ruznorode!! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Oooo...pokusím se v okolí ulovit pštrosa! ;)

    OdpovědětVymazat
  3. nelovila jsem, ale vykukly na mne pštrosí pera ve výprodeji, kus za dvacku...nekupte to :-)))

    OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover