pondělí 26. října 2015

Organizace pracovny

POMOCNÍK FUSE PRO ORGANIZÁCII
Valeria

Prajem vám všetkým krásny deň, 
dnes by som mala venovať organizácii. Bohužiaľ nemám v tomto smere nič nové :) Minule som sa pri tejto téme poriadne rozpísala a nič podstatné sa nezmenilo. Pribudli nové pečiatky, papiere, fixy, farby, štetce ..... stále rovnaký problém kedy to využijem a kam to odložím. Narástla mi aj zbierka mojich malých pečiatok. Ako viete, rada si ich vyfarbujem rôznymi druhmi farieb, ale mám rada aj tie mini nadpisy, no a kúpila som si aj fuse tool. Potom mi došlo, že vám niečo k téme organizácie (musím) chcem napísať, a tak som dostala nápad pre netradičné využitie FUSE tool. 

Čo budeme potrebovať ? 
* fuse tool
* euroobaly A5 ( ja moje pečiatky skladujem v zakladačoch veľkosti A5. Zatiaľ mi tento systém veľmi vyhovuje, a tak skoro ho nemienim meniť)
* papier vyššej gramáže, ale nie veľmi kvalitný / drahý. Bude slúžiť len ako podklad. 
* pravítko, orezávač
* samozrejmosťou sú pečiatky, ktoré chceme zorganizovať :) 


Zistila som, že rozmery mojich pečiatok sú podobné a môžem ich rozdeliť do dvoch základných skupín:

A. väčšie pečiatky


1. Základným rozmerom je papier o veľkosti A5. Ten prerežeme na polovicu a získame rozmer A6, ktorý vyhovuje rozmeru mojich pečiatok. 


2. Postupujeme zvyčajným spôsobom. Nasadíme na strojček kolieskovú násadku, vložíme papier, pomocou pravítka zlepíme obal a vytvoríme vrecko. 


3. Vrecko potrebujeme otvoriť, preto nasadíme novú špicatú špičku alebo prerežeme orezávačom. Z neznámych dôvodov  som si pri použití špicatej násadky vždy prederavila papier a zničila celé vrecko, preto som zvolila radšej možnosť orezávača. 


4. Toto je moje vrecko, do ktorého sa mi zmestili 2 pečiatky. 


5. Samozrejme, môžete využiť aj zadnú stranu vrecka. Čo k tomu dodať, mám rada kolekcie na jednom mieste :)


B. menšie pečiatky


Pri tvorení vrecka na menšie pečiatky potrebujeme ešte 1 medzikrok. 

1. Opäť je našim základným rozmerom papier o veľkosti A5, ktorý si vertikálne rozrežeme na polovicu. Tento papier nám bude slúžiť ako vzor. Všeobecne platí, že papier veľkosti A5 rozrežeme na 4 menšie kúsky, ktoré sa oficiálne volajú A7 :) 


2. Vložíme do obalu náš vzor a vrecko uzavrieme vertikálne s pomocou Fuse tool. Ako si môžete všimnúť musela som použiť moje veľké železné pravítko, lebo veľkosť originálneho nepostačovala. 


3. Vzorový papier vyberieme a vložíme do kapsičiek dve A7 kartičky, ktoré opäť uzavrieme s Fuse tool - tento krát horizontálne. 


4.  Otvoríme spodné vrecká so špicatou násadkou alebo s orezávačom a vložíme pečiatky. Konečne viem, že mi chýba narodeninová sada :)


Tieto vrecká nie sú také pevné, takže by som ich neodporúčala používať obojstranne. Na záver mi prosím dovoľte posledné rady: 

1. nezabudnite si chrániť svoj pracovný stôl - nemám sklenenú podložku, takže som si vystačila s A4 zápisníkom.

2. príprava sa v tomto prípade oplatí - nastrihajte si viac papierov a keď máme stroj nahriaty a rotačný nadstavec nasadený, tak všetko polepíme naraz. Necháme prístroj vychladnúť a nasadíme špicatý nadstavec, aby sme všetko mohli naraz porezať. 

3. snažila som sa tento návod pripraviť a nafotiť čo najjednoduchšie a najzrozumiteľnejšie ako sa dalo. Odporúčam však vnútorné papiere zrezať o trošku viac, aby ste mali priestor na zatavenie. Všetko si môžete prispôsobiť tak ako to vyhovuje vám. 

Dúfam, že vás dnešný návod inšpiroval a pomôže vám pri organizovaní vašej pracovne :)

2 komentáře:

  1. Valika dobrý nápad :-) Tak už máš úplný pořádek v organizaci razítek.

    OdpovědětVymazat
  2. Skvělý nápad a zase další duvod proc si fuse pořídit :-)

    OdpovědětVymazat

Pin It button on image hover