pátek 10. července 2020

Narozeninové minialbum / LEONA

Ahoj! Dnes bych vám chtěla ukázat minialbum, které jsem vytvořila z fotek z loňských prvních narozenin mého mladšího syna. Ne že bych z každých narozenin dělala minialba. Ale. V loňském albu jsem si nechala místo na jednu stránku z narozenin. A fotek je tolik a bylo mi jich líto, a tak vzniklo minialbum. Pojďte se podívat.
 

Nedávno jsem na instagramu viděla půlkruhové album, které se mi zalíbilo. A tak jsem se ho rozhodla vyzkoušet. Minialba často nedělám, a toto byla pro mne opravdu výzva. Moc jsem nevěděla jak na to, abych něco nepokazila. Přemýšlení nad výrobou mi snad trvalo déle než samotné lepení! Přeci jen, nejsem takový profík jako naše minialbové profesionálky, že Peti, Adélko, Jani…. A tak mi snad odpustíte drobné nedostatky. 
 
Základ tvoří 4 kruhy z bílého papíru vyšší gramáže o průměru 20, 19 a dvakrát 18 cm. Ty dva větší jsem uprostřed narýhovala po zhruba půl centimetru a dva menší už jsou jen v půlce přehnuté.
 
Když jsem měla hotový základ, začala jsem tisknout fotky, lepit a zdobit. Papíry jsem použila od Studio forty z kolekce So Romantic. Na zdobení jsem oprášila starší narozeninovou kolekci. Také jsem používala vyřezávací strojek a námořnickou vyřezávací sadu. Vyřezávala jsem především kotvy a kormidla. 
 
Na pomoc jsem vytáhla i šicí stroj a sem tam něco šila, tady například papírový výsek. Mezi stránky jsem vložila ještě kruh vellumu, na který jsem si vytiskla text.
 
Další dvoustranu tvoří vlevo kapsa, opět prošitá a dozdobená kolečky z jednoho staršího page kitu – tu a tady
 
Do kapsy jsem zasunula visačku s fotkami, na provázek jsem umístila dvě vyříznuté kotvičky. 
 
Další dvoustrana.
 
Vpravo jsem na stránku prošila kolečka a nalepila kartonový výsek.
 
A jsme uprostřed. Tady jsem opět šila.
 
A umístila jsem provázek a na něj navěsila kormidla a kotvy. 
 
Tady jsem se rozparádila s rybkami z loňského letního page kitu.
 
Na další dvoustraně je opět prošitá kapsa.
 
A do kapsy jsem vložila visačku z kruhových fotek a acetátu s barevnými kolečky. 
 
Mezi poslední dvě stránky jsem umístila vellum, do kterého jsem vyřezala kotvy a rybky. 
 
Když jsem měla hotový vnitřek, dozdobila jsem úvodní stránku, na kterou jsem použila tuto čtvrtku od Simple Stories. Výsek narozeniny jsem opět prošila a dozdobila velkou jedničkou a dřevěným ptáčkem.
 
Takto připravené album jsem prošila dle návodu, který jsme dostali při kurzu se Steffi v Praze.
 
A je hotovo. Z alba mám opravdu obrovskou radost! Pokud chcete, podívejte se ještě na video.Přeji vám všem krásný víkend, tvořte, lepte a pochlubte se i v naší facebookové skupině.
Leona

10 komentářů:

 1. Parádní nápad. Jakou prosím používáte tiskárnu,že vám zvládne vellum? Máme rok starou,ale až pozdé jsem zjistila,že pojme tak maximálně kancelářský papír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ❤️ no mám teď asi půl roku Canon, ale předtím jsem měla úplně obyčejnou jen na černobílý tisk a taky to zvládla. Já ten vellum vždy přichytim na papír v místě kde bude tisk a tiskárna mi to vezme 🙂

   Smazat
 2. no tak to je bomba ♥ krasny album a skvely napad ♥

  OdpovědětSmazat
 3. Perfektní albíčko, rozložené mi připomíná dortík 😁🥳 a ta girlanda uprostřed se mi líbí moc 😍

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda Peti s tím dortem 😃 tak to mám víc promyšlené než jsem si myslela 😃 díky 😘

   Smazat
 4. Leonko, to je pecka. Moc se mi libi, jak je to prolozene vellumem, toho se asi nekdy dostatecne nenabazim. Stejne jak pruhlednych samolepek 😊

  OdpovědětSmazat
 5. Lei to je pecka!!! Originální tvar a tolik fotek a detailů.. ❤️👍 ukládám do složky must do☺️

  OdpovědětSmazat

Pin It button on image hover